Porady pogrzebowe

Co zrobić gdy umiera osoba bliska?

Moment odejścia kogoś bliskiego jest niejednokrotnie dla każdego z nas momentem zagubienia, dlatego zdecydowaliśmy się zamieścić krótki poradnik co należy zrobić w chwili śmierci osoby nam bliskiej.

Co zrobić gdy umiera osoba bliska?

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu należy udać szię do działu statystyki, w któórym odbieramy kartę zgonu wystawioną przez lekarza, należy również odebrać zwolnienie z sekcji zwłok, jeżeli dany szpital je wystawia. Następnie wystarczy skontaktować się z naszą firmą, wówczas odbierzemy osobę zmarłą tego samego dnia z chłodni, z którą szpital podpisał umowę.

Jeżeli śmierć nastąpiła w miejscu pozbawionym stałej opieki lekarskiej

Jeżeli śmierć nastąpiła w domu, konieczne jest wezwanie lekarza, który stwierdzi zgon i wypisze tzw. kartę zgonu. Następnie po upływie dwóch godzin od stwierdzenia śmierci, ciało może zostać przeniesione do chłodni Zakładu Pogrzebowego.

Jeżeli śmierć nastąpiła w miejscu pozbawionym stałej opieki lekarskiej

Osoba zmarła w wyniku wypadku

Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku lub gdy istnieje podejrzenie, iż przyczyną śmierci mogło być przestępstwo – oprócz karty zgonu, która jest wystawiana przez lekarza przeprowadzającego sekcję wymagane jest dodatkowo zezwolenie prokuratora. Ciała osób zmarłych w miejscach publicznych transportuje się, na wniosek właściwego organu (zazwyczaj prokuratora) do Zakładu Medycyny Sądowej w celu ustalenia przyczyny zgonu.
Logo zakładu pogrzebowego PUK z Lublina
CAŁODOBOWO
Tel.: (81) 744 50 31
Tel. kom.: 503 026 883

Nasz adres: Ul. Cmentarna 8, 20-325 Lublin

Punkt usługowy czynny:
poniedziałek-piątek 8.00-16.00,
sobota 8.00-13.00

  • ul. Cmentarna 8

Polecane

Dofinansowanie z UE - Usługi pogrzebowe Lublin
© 2023 PUK Lublin, All Right Reserved