Skip to content

Nekrologi, klepsydry

Oferujemy możliwość zredagowania i zamieszczenia nekrologów w wybranej gazecie (Gazeta Wyborcza, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski). Proponujemy także wykonywane przez nas klepsydry (czarno-białe oraz kolorowe) zawierające treść standardową lub zredagowaną przez Klienta.

W trakcie zlecenia wykonania kompleksowej usługi pogrzebowej, pracownik naszej firmy wraz z Państwem ułoży treść klepsydry oraz dokona wydruku dowolnych ilościach i formatach. Na prośbę Klienta dokonujemy rozwieszenia klepsydr we wskazanych lokalizacjach.


Kontakt z nami: CAŁODOBOWO

Tel.: (81) 744-50-31
Tel. komórkowy dyżurny: 503 026 883

KOORDYNATORZY od 7.00 do 21.00
Grażyna 509 610 987
Emilia 500 182 503


Email: puk@puk.lublin.pl

ul. Cmentarna 8 (przy "Tygrysach")

przy bramie głównej Cmentarza na Majdanku

 


Klepsydra pogrzebowa ma za zadanie poinformować o śmierci osoby, której dotyczy jej treść. Umieszczana jest w najbliższym otoczeniu kościoła oraz na specjalnych, służących do tego celu tablicach. Na wielu osiedlach mieszkaniowych przyjęło się umieszczać klepsydrę na drzwiach klatki schodowej, w której mieszkała zmarła osoba. Dzięki niej wiele osób, które nie były spokrewnione ze zmarłym, ale znały go i utrzymywały z nim kontakty, może dowiedzieć się o jego śmierci oraz o terminie uroczystości pogrzebowej. Zdarza się również, że klepsydra wykorzystywana jest do poinformowania o mszy w intencji zmarłego, która odbędzie się w rocznicę jego śmierci. Wyglądem i treścią przypomina ona nekrolog, z jakim możemy się zetknąć podczas czytania gazety. Można powiedzieć, że klepsydra jest nekrologiem, który umieszcza się w miejscu publicznym. Zakład pogrzebowy PUK, którego biuro mieści się w Lublinie, oferuje wydrukowanie klepsydry, która będzie zawierać najważniejsze informacje dotyczące organizacji uroczystości pogrzebowej. Będzie na niej podane imię i nazwisko zmarłej osoby, jej wiek w chwili śmierci, jak również data i miejsce pochówku. Jesteśmy otwarci na sugestie dotyczące wyglądu klepsydry, koloru zastosowanego w druku oraz liczby jej wydrukowanych kopii. Dbamy o to, aby nie pojawiły się błędy w druku, co może spowodować wiele komplikacji i stać się dodatkową przyczyną stresu dla bliskich zmarłej osoby. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że może dojść do takiej przykrej pomyłki. Naszą firmę cechuje profesjonalizm, w ramach którego potrafimy okazać wsparcie oraz zrozumienie osobom korzystającym z naszych usług. Dlatego też robimy wszystko, aby do takich sytuacji, jak wydruk klepsydry z błędem w tekście, nie doszło. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń pod numer telefonu, który znajdziesz na stronie internetowej firmy PUK.