Skip to content

Prosektorium

Nasza firma dysponuje nowoczesnym prosektorium spełniającym wymagania sanepidu (zgodność z przepisami potwierdzana co roku protokołem) oraz Unii Europejskiej. Profesjonalne komory chłodnicze zapewniają godne przechowywanie osoby zmarłej.

Prezentujemy belki, spoczywające na dębowych "podpórkach", z granitu szwedzkiego czarnego oraz granitu wanga, również pochodzącego ze Szwecji. W trakcie ceremonii pogrzebowej ustawiane są przy grobie lub ścianie kolumbarium, umieszcza się na nich urnę z prochami osoby zmarłej. Belki dobierane są kolorystycznie do urny.

Pierwsze pomieszczenie w naszym prosektorium. Do pomieszczenia tego trafia ciało osoby Zmarłej, na noszach lub w kapsule. W pomieszczeniu tym przekładamy ciało na tacę, którą wyjmuje się z komory chłodniczej i a następnie umieszcza na hydraulicznym wózku transportowo-podnośnikowym. Kiedy ciało znajduje się na wózku dokonujemy pomiaru oraz wizualnej oceny. Na podstawie pozyskanych informacji pomagamy rodzinie dobrać trumnę.

Komora chłodnicza przeznaczona jest do przechowywania 30 ciała na tacach lub trumnach. Komora wykonana jest wg wysokich standardów unijnych. Komora posiada niezbędne certyfikaty oraz atesty.

Pragniemy zwrócić Państwu uwagę, że komory chłodnicze, wózek oraz stół sekcyjny, wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej - kwasoodpornej.

Stół przeznaczony jest do wykonywania zabiegów związanych z sekcją zwłok, pobierania próbek narządów, może być także używany jako stół do balsamacji, toalety pośmiertnej oraz ubierania zwłok. Na wyposażeniu pomieszczenia jest także lampa bezcieniowa, niezbędna to wykonywania kometki pośmiertnej, toalety pośmiertnej, wizażu pośmiertnego, tanatoplastyki oraz tanatolgii. Nasi pracowni są przeszkoleni oraz posiadają wymagane certyfkitaty, które umożliwiają im profesjonalną pracę z ciałem osoby zmarłej.

Po zakończeniu przygotowywania ciała osoby zmarłej do ceremonii ostatniego spotkania z rodziną w sali pożegnań, w pomieszczenia prosektorium uruchamiamy specjalistyczne lampy bakteriobójcze (tj. lampy wykorzystywane w salach operacyjnych szpitali).